Centrum Dialogu Obywatelskiego

plik foto id: 1500002787
plik foto id: 1500014024

Witamy w systemie rezerwacji sal
Centrum Dialogu Obywatelskiego i Centrum Aktywizacji Społecznej

 

Szczegółowe informacje pod numerem tel. 77 44 619 44

 

KOMUNIKAT

W związku z koniecznością wprowadzenia oszczędności w zużyciu energii elektrycznej oraz energii cieplnej w budynkach UM Opola,

co spowodowane jest niezwykle wysokim wzrostem cen energii, towarów i usług oraz bardzo wysokim poziomem inflacji, Urząd Miasta Opola

z dniem 12 października 2022 r., zobowiązuje wszystkich użytkowników budynku Centrum Dialogu Obywatelskiego do:

  • wyłączania komputerów w tym laptopów, monitorów oraz urządzeń peryferyjnych jak drukarka czy urządzenie wielofunkcyjne – nie pozostawiania ich w trybie stand-by, po zakończonej pracy;
  • wyciągania ładowarek z gniazdka, gdy są nieużywane;
  • niepozostawiania sprzętu w trybie czuwania (świecąca dioda oznacza, że nadal zużywa on energię);
  • bezwzględnego wyłączania wszelkich urządzeń biurowych i AGD po zakończonej pracy;
  • gaszenia świateł po każdym wyjściu z toalet;
  • korzystania z naturalnego oświetlenia, tam, gdzie to możliwe;
  • po zakończeniu użytkowania wyłączenia urządzenia wielofunkcyjnego (drukarka) w pokoju nr 301;
  • po zakończeniu użytkowania wyłączenia mikrofonów, rzutników i innych sprzętów w salach konferencyjnych nr 105 i 106;

- nierozkręcania głowic termostatycznych grzejników powyżej poziomu 3 (wychodząc z biura należy ustawić termostat kaloryfera na poz. 2 [temperatura 17-18°C], pamiętając jednak, aby nie zakręcać kaloryferów całkowicie, ponieważ nagrzanie wychłodzonego pomieszczenia z 10°C do komfortowych 20°C pochłonie dużo więcej energii niż utrzymanie niższej temperatury, ponadto zbyt niskie temperatury utrzymywane przez zbyt długi czas doprowadzają do powstawania grzybów i pleśni).

Ponadto nastąpiło wyłączenie klimatyzacji w celu ograniczenia dogrzewania pomieszczeń, a tym samym ograniczenia zużycia energii elektrycznej.

Centrum Dialogu Obywatelskiego

plik foto id: 1500000263

Centrum Dialogu Obywatelskiego jest wydziałem Urzędu Miasta Opola, zajmującym się współpracą z organizacjami pozarządowymi, radami dzielnic Miasta Opola, a także wszystkimi mieszkańcami, którzy działają na rzecz rozwoju demokracji lokalnej oraz integracji społecznej.

Mieścimy się w ścisłym centrum Opola, w odrestaurowanej secesyjnej kamienicy, przy ul. Damrota 1. To tutaj utworzono przestrzeń dedykowaną mieszkańcom Opola, którym idea dialogu oraz partycypacji społecznej, jest szczególnie bliska. Wierzymy, że oddając ją w Państwa ręce, obiekt ten będzie tętnił życiem, stając się kuźnią pomysłów, inicjatyw i działań, które sprawią, że nasze miasto będzie ikoną społeczeństwa obywatelskiego na mapie Polski.

Oddajemy do Państwa dyspozycji 2 sale konferencyjne,
które różnią się wielkością i wyposażeniem.

Dane adresowe:

Centrum Dialogu Obywatelskiego
Urzędu Miasta Opola
ul. Damrota 1 
45-064 Opole

tel.: 77 44 619 44
e-mail: sale.cdo@um.opole.pl

Centrum Aktywizacji Społecznej

plik foto id: 1500002785

Centrum Aktywizacji Społecznej to miejsce otwarte na różnorodność osób i działań współtworzone przez organizacje pozarządowe oraz lokalną społeczność w celu wzmocnienia jej aktywności i tożsamości.

Główną ideą przyświecającą temu miejscu jest uruchomienie energii mieszkańców Opola, zbudowanie w nich poczucia sprawczości i przekonania do aktywnego włączenia się w proces aktywizacji swojego najbliższego otoczenia. Program działania Centrum Aktywizacji Społecznej opiera się na fundamentalnej idei mówiącej o tym, że „CAS” na terenie Opola to nie tylko budynek, ale przede wszystkim filozofia działania i otwarta przestrzeń do działalności wszystkich zainteresowanych powodzeniem procesu aktywizacji mieszkańców miasta.

Mieścimy się w nowopowstałym budynku, w samym sercu miasta przy ul. Krakowskiej 32 w bliskim sąsiedztwie Centrum Dialogu Obywatelskiego.

Oddajemy do Państwa dyspozycji 3 sale konferencyjne, które różnią się wielkością i wyposażeniem.

Dane adresowe:

Centrum Aktywizacji Społecznej
Krakowska 32
45-075 Opole
tel.: 512 577 234
e-mail: cas@mopr.opole.pl